Ordu Birliklerimizin Kapsamlı Operasyonlar Sürüyor

24 Feb

Ordu Birliklerimizin Kapsamlı Operasyonlar Sürüyor

Subat 24, 2013

İLLER – Kahraman Ordu birliklerimiz terörle mücadele görevleri çerçevesinde ülkenin muhtelif bölgelerinde kapsamlı operasyonlarını sürdürüyor.

Şam Kırsalı’nın Duma Çiftlikleri, Harasta, Zemelka ve Arbin’de Teröristler Ağır Kayıplara Uğratıldı

Kahraman Ordu Birliklerimiz Şam Kırsalının Duma Çiftlikleri, Harasta, Zemelka ve Arbin’de düzenlediği başarılı operasyonlarda, içindeki silah ve teçhizatlarla birlikte suç edatları barınaklarını imha ederek teröristleri ağır kayıplara uğrattı.

SANA muhabirine açıklama yapan yetkili bir kaynak, Duma ve Harasta arasında uzanan çiftliklerde terör gruplarından çok sayıda teröristin silah ve suç edatlarıyla birlikte ölü ve yaralı olarak etkisiz hale getirildiklerini belirtti.

Kaynak, ölen teröristler arasından bir terör grubunun elebaşı Muhammed Habbul ile teröristler Bilal Gubeys, Muhammed Telli, Muhammed Arafe’nin bulunduğunu ifade eti.

Arbin ve Zemelka’da ise Ordu Birlilklerimiz düzenlediği iki başarılı operasyonda, teröristlerin taşıma ve suç aletlerini taşımada kullandıkları araçları tahrip etti.

Operasyonlarda ayrıca, aralarında Ahmet Haciko, Karhaman Meşal ve Ömer Abdurrahman’ın bulunduğu çok sayıda terörist öldürüldü.

İdlib’te Bir Dizi Nitelikli Operasyon Düzenlendi

Silahlı kuvvetlerimiz İdlib kırsalında düzenlediği bir dizi nitelikli operasyonda teröristlere ait bir çok barınağı imha ederek onları ağır kayıplara uğrattı.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; kahraman silahlı kuvvetlerimizin Vadi el-Dayf çevresi ve diğer bazı beldelerde bir dizi nitelikli operasyon düzenlediğini ve çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiğini, teröristlerin suç aletlerine de el koyulduğunu ifade etti.

Kaynak; diğer bir birliğimizin İdlib-Serakib yolu ve Kmeynas ve Sermin beldeleri arasındaki Ard el-Devse Mevkisinde yol kesen, vatandaşlara saldıran, gasp ve yağmalama eylemlerinde bulunan bir terör grubunun elemanlarından bir çoğunu ölü ve yaralı olarak ele geçirdiğini ekledi.

Silahlı kuvvetlerimiz Sermin Nahiyesi ve çevresinde aralarında teröristlerin eylemlerini planladıkları komuta merkezinin de bulunduğu bir çok toplanma merkezini imha etti.

Kahraman Ordu Birliklerimizin İdlib kırsalına bağlı Ahsem beldesinde büyük miktarlarda silah ve cephane dolu bir silah deposuna yönelik başarılı operasyon düzenledi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak, operasyon sonucunda çok sayıda teröristin öldürüldüğünü silah deposunun da tamamen tahrip edildiğini kaydetti.

Silahlı Kuvvetlerimiz geçen Çarşamba günü de Serce beldesinde, silah ve füze dolu iki kamyonun içinde bulunduğu iki büyük silah ve cephane deposunu tahrip etmişti.

Kaynak, Ordu Birliklerimizin Maar Tamsarin, Benniş, Kefar Vema, Kefar Rohin, Kaminas ve Neyreb’te bir çok terörist barınağını tahrip ettiklerini, Cisr el-Şuğur’un Şeyh Hüseyin, Şapğar ve Alya köylerinde bazı teröristleri öldürdüklerini ifade etti.

Silahlı terör grupları, özellikle Cisr el-Şuğur kırsalının Kaminas, Neyreb ve Şağar arasındaki yollar başta olmak üzere İdlib kırsalının muhtelif bölgelerinde yol kesme gasp ve yağmalama eylemleri düzenlemeyi kastediyorlardı.

Homs Kırsalında Karargah ve Araçları İmha Edildi

Homs ve kırsalında bir dizi nitelikli operasyon düzenleyen silahlı kuvvetlerimiz kırsala düşen Resten, Zaferan, Akreb, Tel Deheb, Haydariye ve Huvla bölgelerinde çok sayıda teröristi suç aletleri ve cephanelikleriyle birlikte etkisiz hale getirdi.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; operasyonlarda iki havan topu, ağır makineli silahlarla donatılmış dört araç, iki motosiklet, iki füze rampası ve yedi füzenin imha edildiklerini aktardı.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin bir kısmının kimliklerinin tespit edildiğini kaydeden kaynak; aralarında bomba düzenekleri ve bombalı araç hazırlama uzmanlarının bulunduğunu ifade etti.

( Fonte: http://www.sana-syria.com )

Annunci
%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: