SANA Ajansını Ziyaretlerinde Suriye’nin Düşmanlarına Kesin Zaferini Belirttiler

24 Feb

SANA Ajansını Ziyaretlerinde Suriye’nin Düşmanlarına Kesin Zaferini Belirttiler

Subat 24, 2013

ŞAM – Suriye’ye Destek İçin Irak Arap Basın Rabıtası Heyeti Suriye Arap Haber Ajansı SANA’yı ziyareti sırasında çalışma mekanizmasını gözden geçirerek, Suriye’nin düşmanlarına kesin zaferini belirtti.

Ajans Genel Müdürü Ahmet Dava, Suriye’ye yönelik savaşın, Arap ülkelerini zayıf ve bağlı bağımsız irade ve siyasi kararının çalınmış ülkeler olarak kalması hedefiyle, Arap vatandaşının ulusal ve Araplık ruhunu programlı bir şekilde hedef alan bir savaş olduğuna işaret etti.

Dava, konuk heyete SANA ajansının, dahili ve harici okuyucu ve medya organlarına Suriye toplumunun kapsamlı portresini ilgilendiren portrenin içeriği hakkında bilgi verdi.

SANA genel Müdürü Dava, ajansın ayrıntılı bilgileri sunmaya, gerçekleri olduğu gibi taşımaya çalıştıklarını ifade etti.

Kendi yönünden Irak Medya Heyeti, Irak halkının maruz kaldığı çirkef savaşta Suriye halkının yanında olduğunu belirtti.

Heyet Başkanı Abdulrıda Saidi, ulusal tutumlar ve direnişi desteklemesi sebebiyle maruz kaldığı savaşa işaret ederek, Ordunun dimdik ayakta durması ve silahlı terör gruplarına karşı kahramanlıklar sergilemesi sayesinde kesin zafere ulaşacağını vurguladı.

Saidi, Iraklı heyete gerçekleri ve olayları görme fırsatı veren yetkililere teşekkürlerini sunarak, aralarında SANA’nın da bulunduğu Suriye ulusal medyasının maruz kaldığı dolaylı veya dolaysız saldırıya dikkati çekti.

( Fonte: http://www.sana-syria.com )

Annunci
%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: