Terörle Mücadele Başarıyla Sürüyor

2 Mar

Terörle Mücadele Başarıyla Sürüyor

Mart 02, 2013

İLLER – Terörle mücadelede büyük başarılar sağlayan ordu birliklerimiz dün de hain terör gruplarına yönelik operasyonlarını sürdürerek onları ağır kayıplara uğrattı.

Şam Kırsalında Yol Kesen Teröristler Etkisiz Hale Getirildi

Teröristlere yönelik operasyonlarını sürdüren silahlı kuvvetlerimiz Şam kırsalına düşen Derhabiye ve Zakiye bölgeleri arasında yol kesen, vatandaşlara saldıran ve gasp eylemlerinde bulunan silahlı bir terör grubunun üyelerini ölü ve yaralı olarak ele geçirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; ölü olarak ele geçirilen teröristler arasında Muhammed Hasan Halit ve Kemal Hasan Hasan’ın bulunduğunu ifade etti.

Silahlı kuvvetlerimiz Şam kırsalına düşen Doğu Ğuta Bölgesindeki Şeyhuniye, Zemelka, Arbin çiftliklerinin yanı sıra el-Aliya çiftliklerinde düzenlediği bir dizi nitelikli operasyonda teröristleri ağır kayıplara uğrattı.

Operasyonlarda çok sayıda terörist ölü ve yaralı olarak ele geçirilirken teröristlerin eylemlerinde kullandıkları özel ve kamuya ait çalıntı iş makineleri imha edildi.

Öte yandan bomba imha ekipleri yaklaşık 70 kg ağırlığındaki uzaktan patlatılmak üzere hazırlanmış 18 adet bomba düzeneğini imha etti.

Şam kırsalında operasyonlarına devam eden silahlı kuvvetlerimiz, Dareyya ve el-Zebedani kentlerinde terör saflarında birçok ölü ve yaralı düşürerek silah ve teçhizatlarını imha etti.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, Dareyya-elMuaddamiye arasındaki arazilerde düzenlenen operasyonlarda bir füze bataryası, teröristlerin kentteki terör eylemlerinde kullandıkları 3 araç ve 5 motosikletin tahrip edildiğini söyledi.

Kaynak, operasyonda aralarında keskin nişancı Akkaş’ın bulunduğu birçok teröristin öldürüldüğünü ekledi.

Öte yandan el-Zebedani kentinin el-Keşakiş mahallesinde bir terör grubuyla çatışmaya giren birliklerimiz elemanlarının bir kısmını öldürürken el-Nabu semtinde silah ve mühimmat yüklü 4 aracı tahrip etti.

Halep’te Çok Sayıda Elebaşı Etkisiz Hale Getirildi

Silahlı kuvvetlerimiz Halep kırsalına düşen Han el-Asel Bölgesinde teröristlerin gruplarına yönelik nitelikli operasyonlar düzenledi.

Operasyonlarda çok sayıda terör grubu elebaşını etkisiz hale getirdi.

Silahlı kuvvetlerimiz, Han el-Asel bölgesinde silahlı terör gruplarına yönelik operasyonlarını sürdürerek silahlı grup elebaşlarının bir kısmını etkisiz hale getirdi.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, öldürülenlerin arasında Ahmet Hanano, İsmail Cevat ve Usame Ebu Mahmut’un bulunduğuna işaret etti.

Kaynak, Halep kırsalının el-Mansura beldesinde bir cephanelik ve bomba yapım atölyesinin içindeki terörist, silah ve mühimmatla tahrip edildiğini, el-Atareb bölgesinde dispanser yakınlarında soygun, hırsızlık ve yağmalama eylemleri yapan teröristlerin birçoğunun öldürüldüğünü ifade etti.

Resmi kaynak, birliklerimizin el-Bab kentinde Fetva Evi yakınlarında terör elebaşlarının bir kısmını etkisiz hale getirdiğini, aralarında elebaşları Salah Abdülsettar Yasin, Velit el-Şerif ve Abdülcabbar Cuneyd’in bulunduğunu belirtti.

El-Mansura’da ise birliklerimiz, teröristlere ait bir cephaneliği imha ederken Han el-Asel’de teröristleri kovuşturmaya devam etti.

Diğer yandan resmi kaynak, ordu birliklerimizin, Hanano Semtinde sözde “Halep Askeri Konseyi” elebaşlarından bir kısmını öldürdüğünü aktardı.

Kahraman ordu birliklerimiz, el-Nekkarin bölgesinde bir terör mevzisini çökerterek taramalı silah yüklü 4 aracı tahrip ederken el-Haydariye’nin el-Şear bölgesinde Şifa Evi yakınlarında terör hücrelerini imha etti.

Bununla birlikte birliklerimiz, eski Halep kentinde vatandaşların arasında korku ve terör estiren silahlı bir terör grubunu etkisiz hale getirdi.

Homs Kırsalında Terör Gruplarına Yönelik Operasyonlar Tüm Hızıyla Sürüyor

Silahlı kuvvetlerimiz, Homs kırsalının el-Resten kentinin doğusuna düşen çiftliklerde soygun, hırsızlık ve yağmalama eylemleri yapan, vatandaşları korkutan silahlı bir terör grubunu etkisiz hale getirdi.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, öldürülenlerin arasında Nusra Cephesine bağlı bir terör gurubunun elebaşı Maamun el-Hatib’in bulunduğunu aktardı.

Kaynak, birliklerimizin Abel, el-Duseriye, Cusiye Semtleri, Telbise, ve Teldev’de terör yuvalarını hedef alan bir dizi nitelikli operasyonlar düzenleyerek bir çok teröristi ölü ve yaralı düşürdüğünü belirtti.

İdlib Kırsalında Yuvaları Başarıyla İmha Ediliyor

İdlib kırsalının Cisr el-Şuğur Bölgesindeki Helloz Beldesinde terör yuvalarına bir dizi operasyon yapan silahlı kuvvetlerimiz; bir çok teröristi mühimmat ve araçlarıyla birlikte etkisiz hale getirdi.

Silahlı kuvvetlerimiz Ariha bölgesindeki el-Rami ve Ras el-Makta beldelerinde teröristlerin bir araç konvoylarını hedef alırken bir çok teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Heyş, Hamidiye, Vadi el-Dayf, Aliye, Ğassaniye ve Mişmişiye, Neyreb, Kmeynas, Ebu el-Zuhur, Tel Selmo beldelerine ilaveten Katrun Köyü ve Sehl el-Rovj fidanlığında ise silahlı kuvvelerimiz bir çok terör yuvasını imha ederken çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi.

Ordu birliklerimiz, İdlib kırsalının Katrun köyünde kovuşturduğu teröristlerin bir kısmını etkisiz hale getirirken geri kalanlar dağlara ve köy çevresindeki tarım arazilerine kaçtı.

Sermin Nahiyesine bağlı El-Neyreb bölgesi ve Kmeynas beldesinin doğusu, el-Rovc Ovası seraları, Ebu el-Duhur ve Tel Selmo beldelerinde terör mevzilerini hedef alan birliklerimiz teröristleri ağır kayıplara uğrattı.

Diğer yandan ordu birliklerimiz, Cisrelşuğur bölgesindeki Aşağı Kesten beldesinde dün düzenlediği nitelikli operasyonlarda birçok teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, öldürülenler arasında yabancı uyrukluların bulunduğunu, yaralıların Suriye-Türkiye sınırında kurulan saha hastanesine taşındığını bildirdi.

Deyrezzor’da Güvenlik Noktasına Saldıran Teröristler Etkisiz Hale Getirildi

Silahlı kuvvetlerimiz Deyrezzor Kentindeki el-Huveyka ve Eski Havaalanı Bölgelerinde teröristlere ait karargahları hedef alarak ölü ve yaralı olarak ele geçirdi ve silahlarını imha etti.

Öte yandan bir başka birliğimiz 7 Kem Bölgesinde ordunun güvenlik noktasına saldırı girişiminde bulunan teröristleri etkisiz hale getirdi.

Lazkiye Kırsalında Ağır Kayıplar Verdiler

Ordu birliklerimiz Cuma günü, Lazkiye kırsalının Rebia Nahiyesine bağlı Beyt Şuruk ve el-Hadra köylerinde soygun, hırsızlık ve yağmalama eylemlerinde bulunan iki terör grubuyla çatışmaya girerek ağır kayıplara uğrattı.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, operasyonlarda iki terör grubunun elemanlarının ölü ve yaralı düşürüldüklerini bildirdi.

( Fonte: http://www.sana-syria.com )

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: